banner417
banner425
05 Nisan 2015 Pazar 15:23
44 Okunma
Konya Bisiklet Festivali başladı
banner416

KONYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bisiklet İl Temsilciliği ve Karatay Toki Anadolu Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği Bisiklet Festivali yoğun katılımla gerçekleşti.

Hareketli yaşamı teşvik etmek amacıyla düzenlenen festival kapsamında ilk olarak Kültür Park'ta katılımcılara kask ve tişört dağıtıldı.

Bisikletlerle Kültürpark'tan hareket eden yaklaşık 500 kişi, Alaaddin çevresi ve Mevlana Caddesi'ni gezdi. Mevlana Gül Bahçesi'nde sonlanan festivalde kurayla belirlenen 80 kişiyle, 10 bin lira değerinde bisiklet ve bisiklet malzemesi alışverişlerinde kullanabileceği hediye çekilişi yapıldı.

Yapılan çekilişin ardından festival sona erdi.

Konya Valisi Muammer Erol, yaptığı konuşmada vatandaşların hareket etme kabiliyeti ve bisiklet sporunun geliştirilmesi amacıyla yapılan Bisiklet Festivali'nde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ise vatandaşlara spor yaptırmak ve bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılması için farkındalık oluşturmak amacıyla bu tür etkinliklerin gerçekleştirildiğini belirtti.

Etkinliğe, Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Meram Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, Konya TSYD Başkanı Recep Çınar, Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik Erdoğdu ve vatandaşlar katıldı. 

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426