Konya'daki "Paralel Devlet Yapılanması" davası

- Tutuksuz yargılanan polis memuru Öz: "(Tapelerdeki bazı kelimelerde oynama yapıldığı iddiaları) Kulaktaki yanılmalar ve maddi hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapmış olduğum tapelerin hepsinde buna benzer hatalar bulunabilir" - "(Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak suçlaması) Fetullah Gülen cemaatini daha önce de sevmedim, sevmiyorum, bundan sonra da sevmeyeceğim. Paralelci ya da Fetullah terör örgütü üyesi değilim. Ne bunlarla birlikte oldum ne toplantılarına gittim ne de bunlarla aynı tastan yemek yedim. Bunlarla aynı safta olduğumun söylenmesi zoruma gidiyor"

Konya'daki

banner390

KONYA (AA) - "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında açılan davada tutuksuz yargılanan polis memuru Serkan Öz, tapelerdeki bazı kelimelerde oynama yapıldığı iddialarına ilişkin, "Kulaktaki yanılmalar ve maddi hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapmış olduğum tapelerin hepsinde buna benzer hatalar bulunabilir" dedi.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz bazı sanıklar, bulundukları illerden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla dahil oldu. 

Tutuksuz yargılanan Serkan Öz, SEGBİS aracılığıyla yaptığı savunmasında, iyi bir teknikçi ve dinlemeci olduğunu söyledi. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Öz, tapelerde oynama yapıldığı iddialarıyla ilgili, çözümlemede sık sık yaptıkları bazı hatalar olduğunu dile getirdi.

Bu hataların bazen görülebildiğini bazen de göremediklerini ifade eden Öz, "Kulaktaki yanılmalar ve maddi hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapmış olduğum tapelerin hepsinde buna benzer hatalar bulunabilir. Ayrıca hataların Nusret Argun ve grubunun yargılanmasını değiştirecek hatalar olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

- "Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak" suçlaması

Öz, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak" suçlamasına ilişkin şunları kaydetti:

"Fetullah Gülen cemaatini daha önce de sevmedim, sevmiyorum, bundan sonra da sevmeyeceğim. Paralelci ya da Fetullah terör örgütü üyesi değilim. Ne bunlarla birlikte oldum ne toplantılarına gittim ne de bunlarla aynı tastan yemek yedim. Bunlarla aynı safta olduğumun söylenmesi zoruma gidiyor. Ben iyi bir polis olduğum için kimsenin adamı olmadım. Devletin polisiyim, devletimden maaş alıyorum." 

Ara verilen duruşma, sanık savunmalarıyla devam edecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.