Konya'daki "Paralel Devlet Yapılanması" davası

- Duruşmada, eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ile Ali Akın hakkında gıyabi tutuklama kararı veren mehkeme heyeti, sanıkların kırmızı bültenle aranması için Adalet Bakanlığı'na yazı yazılmasına hükmetti

Konya'daki

banner390

KONYA (AA) - "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında açılan davanın duruşmasında mahkeme, eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ile Ali Akın hakkında gıyabi tutuklama kararı vererek, kırmızı bültenle aranmaları için Adalet Bakanlığına yazı yazılmasına hükmetti.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma, sanık, müşteki ve taraf avukatlarına söz verilmesiyle devam etti.

Heyet, söz verilen sanıkların tutukluluk halini değerlendirmek için duruşmaya ara verdi. Verilen aranın ardından heyet, eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün, polis memurları Yücel Özaşık'ın tutukluluk halinin devamına, Kerim Doğan'ın ise adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti ayrıca, eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ile Ali Akın hakkında, gıyabi tutuklama ve kırmızı bültenle aranmaları için Adalet Bakanlığı'na yazı yazılmasına karar verdi.

Duruşma 6 Ocak'a ertelendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.