Konya'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Mehir Vakfı ve Türk Kızılayı tarafından temin edilen 1 tır insani yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Konya'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KONYA (AA) -  Konya'da Mehir Vakfı ve Türk Kızılayının temin ettiği 1 tır insani yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Mehir Vakfı Genel Müdürü Aygül Erdem, vakıf önünde düzenlenen törende, soğuk havanın etkili olduğu bu günlerde, Müslüman sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla hareket ettiklerini söyledi.

Daha önce Bayırbucak Türkmenleri için 4 tır yardım malzemesini Suriye'ye gönderdiklerini, bugün 5. tırı uğurlayacaklarını ifade eden eden Erdem, "Mehir Vakfı bünyesinde beşinci tırımızı yola çıkarıyoruz. Kışı tüm hücrelerimizde hissettiğimiz bu günlerde, bize düşen inancımızın bize yüklediği yükümlülüğü hakkıyla yerine getirmektir. Nedir o yükümlülük? Dünyanın bir ucunda bile olsa üzülen, zor durumda olan kardeşlerimizin acısını bütün kalbimizle hissetmek ve o acıya gücümüz nispetinde şifa olabilmektir" şeklinde konuştu.

Yardım tırlarında gıda, giyecek ve kışlık malzemeler olduğunu anlatan Erdem, hayırseverlere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından insani yardım malzemelerini taşıyan tır Suriye'ye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.