19 Ağustos 2015 Çarşamba 15:02
28 Okunma
Konya'da fakülte binasında yangın

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi'nin (SÜ) Veteriner Fakültesi idari binasının çatısında yangın, maddi hasara neden oldu.

Alınan bilgiye göre, SÜ kampüsündeki Veteriner Fakültesi idari binasının çatısında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangını görenlerin ihbarı üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Ekipler, içeride kimyasal maddelerin olması nedeniyle patlama ihtimaline karşı önlem aldı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kontrol altına alındı. 

Çalışmalar sırasında dumandan etkilenen bir itfaiye eri, hastaneye kaldırıldı.

Fakülte binasında incelemelerde bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangında herhangi bir can kaybı olmadığını belirtti.

Yangının, fakültesinin çatısında bakım, onarım ve tadilat yapıldığı sırada çıktığını ifade eden Güleş, "Gerek büyükşehir ve Selçuklu belediyemizin gerekse de üniversitemizi kendi itfaiyesinin katkısıyla yangın kontrol altına alındı. Şu anda soğutma çalışmaları yapılıyor. En kısa sürede üniversitemizin imkanlarıyla hasarın giderilmesi için çalışmalar başlatılacaktır. İnşallah böyle bir durumla bir daha karşı karşıya kalmayız" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Yangın
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64