Konya'da terör örgütü operasyonu

KONYA (AA) - Konya’da terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle 2'si kadın 5 kişi gözaltına alındı.İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK...

Konya'da terör örgütü operasyonu

KONYA (AA) - Konya’da terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle 2'si kadın 5 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt propagandası yaptığı belirlenen bir grubu takibe aldı.

Takip sırasında Diyarbakır'dan gelen 2 kadının, örgütten aldıkları talimatları Konya'da uygulamaya koydukları ve gençlere yönelik çalışma yaptıkları tespit edildi.

Düzenlenen operasyonda, söz konusu kadınların da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 5 şüpheli, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

Öte yandan polisin, terör örgütü ile bağlantısı olduğu şüphesiyle Ronahi Demokratik Özgür Öğrenci Derneği (Ronahi-Der) binasında da arama yaptığı, çok sayıda örgütsel doküman, yasak yayın, dijital veri ve flama ele geçirdiği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.