Konya'dan Suriye'ye insani yardım

KONYA (AA) - Konya'da hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan 10 tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'ye gönderildi.İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, uğurlama...

Konya'dan Suriye'ye insani yardım

banner390

KONYA (AA) - Konya'da hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan 10 tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'ye gönderildi.

İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, 5. yılına giren Suriye'deki iç savaşın katlanılmaz boyutlara ulaştığını söyledi.

Türkiye sınırına yüz binlerce insanın yığıldığını belirten Uysal, sığınan insanlar için konteyner ve çadır kentler kurarak her gün yemek dağıtmaya çalıştıklarını ifade etti. 

Uysal, bugünkü tırlarla 2015 yılı içerisinde Suriye'ye 45. yardım tırını göndereceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bugün yardımseverlerimizin katkısıyla hazırlanan, içerisinde gıda ve insani yardımın bulunduğu 10 tırımızı dualarla Suriye'ye uğurluyoruz. Ramazan ayı içerisinde 10 tır daha göndereceğiz. Bu sayıyı yıl sonuna kadar artırma gayretinde olacağız. Temennimiz bir an önce Suriye'deki bu vahşetin son bulup, bu acıyı yaşayan kardeşlerimizin normal hayatlarına dönmeleridir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.