Konya'dan Suriye'ye insani yardım

KONYA (AA) - Konya'da hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan 5 tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'ye gönderildi.İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, gazetecilere...

Konya'dan Suriye'ye insani yardım

banner390

KONYA (AA) - Konya'da hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan 5 tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'ye gönderildi.

İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşta zor şartlarda yaşamlarını sürdüren halka destek olmak için yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Türkiye sınırına yüz binlerce insanın yığıldığını belirten Uysal, sığınmacılar için konteyner ve çadır kentler kurarak her gün yemek dağıtmaya çalıştıklarını ifade etti. 

Uysal, 2015 yılı içerisinde Suriye'ye 45. yardım tırını gönderdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Mübarek ramazanda bile dünyanın birçok yerinde kan dökülüyor. Ne yazık ki akan kan Müslüman kanı. Yanı başımızdaki Suriye'de aynı trajedi yaşanıyor. Ramazan ayı içinde cömert ve hayırsever Konyalı kardeşlerimizin desteği ile 15 insani yardım tırı hazırladık. Geçtiğimiz günlerde 10 tanesini göndermiştik. Şimdi ise 5 tırımızı iftarın ardından dualarla uğurluyoruz. Yardımseverlerimizin katkısıyla hazırlanan, içerisinde gıda ve insani yardımın bulunduğu 5 tırımızı Suriye'ye uğurluyoruz. Yıl sonuna kadar sayıyı arttırmaya çalışacağız. İsteğimiz Suriye'deki bu vahşetin son bulup, bu acıyı yaşayan kardeşlerimizin normal hayatlarına dönmeleridir."

Konuşmanın ardından yardım tırları dualarla Suriye'ye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.