Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

- "Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik güçleri kararlı bir şekilde yılanın belini kırmış, kafasını gövdesinden ayırmış, neticede kuyruğuyla kafasının ezilmesi de çok kısa bir sürede gerçekleşecektir" - "Kürt, Türkmen, Çerkez, Laz, kim kendisini ne şekilde ifade ediyorsa etsin ay yıldızlı al bayrak altında birinci sınıf vatandaştır ve bunlar birbiriyle kardeştir"

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

banner390

KAYSERİ (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik güçleri kararlı bir şekilde yılanın belini kırmış, kafasını gövdesinden ayırmış, neticede kuyruğuyla kafasının ezilmesi de çok kısa bir sürede gerçekleşecektir" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Kayseri'ye gelen Topçu, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devletin kararlılığıyla, milletin onayıyla bölücü terörle ilgili bir mücadelenin sürdüğünü belirten Topçu, şehitlere rahmet, gazilere şifa diledi.

Topçu, devlet ve milletin bölücü terörün kökünü kazımaya kararlı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bunun arkasındaki güçler, Çanakkale'de nasıl hezimete uğradılarsa, Çanakkale'de hezimete uğradıkları gibi nasıl Anafartalar'da hezimete uğradılarsa nasıl Sakarya'da Dumlupınar'da hezimete uğradılarsa, Allah'ın izniyle bu sefer de hezimete uğrayacaklar. Yılanın beli kırılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik güçleri kararlı bir şekilde yılanın belini kırmış, kafasını gövdesinden ayırmış, neticede kuyruğuyla kafasının ezilmesi de çok kısa bir sürede gerçekleşecektir."

Kavganın asla ve asla Kürt-Türkmen kavgası olmadığına dikkati çeken Topçu, şöyle devam etti:

 "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin kavgası, bir kere daha altını çizerek söylemek istiyorum, dün Çanakkale'de kimlerse Anafartalar'da kimlerse Sakarya'da, Dumlupınar'da kimlerse bugün de kavgamız onlarladır. Kürt, Türkmen, Çerkez, Laz, kim kendisini ne şekilde ifade ediyorsa etsin ay yıldızlı al bayrak altında birinci sınıf vatandaştır ve bunlar birbiriyle kardeştir."

Topçu, bakanlığı döneminde şimdiye kadar 16 ili gezdiğini belirterek, ziyaretlerde gördüğü önemli hususları Bakanlar Kurulu'na sunduğunu da söyledi.

Ziyaretin sonunda Topçu'ya, Vali Düzgün tarafından kentin simgelerinden saat kulesinin maketi hediye edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.