Kutlu Doğum Haftası

KONYA (AA) - Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan tutuklu ve hükümlüler, Kutlu Doğum Haftası'nı düzenlenen etkinlikle kutladı.Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birinci olan tutuklu Matem K'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle...

Kutlu Doğum Haftası

banner390

KONYA (AA) - Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan tutuklu ve hükümlüler, Kutlu Doğum Haftası'nı düzenlenen etkinlikle kutladı.

Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birinci olan tutuklu Matem K'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftü Yardımcısı Muharrem Biçer'in "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temalı konferansı ile devam etti.

Kurum Müdürü Yusuf Kafadar, sosyal faaliyetlerin yanı sıra tutuklu ve hükümlüleri manevi açıdan tatmin edecek etkinlikler de düzenlediklerini söyledi.

Kurumda görevli vaizin, tüm koğuşları dolaşarak dini sohbetlerde bulunduğunu aktaran Kafadar, "Bu sayede tutuklu ve hükümlülerin dini ihtiyaçları da giderilmektedir. İstedikleri zaman görevli vaizlerimize soru sorabiliyorlar. Bunların yanında yıllık plan dahilinde değerler eğitimi çalışmaları yapılıyor. Çalışmalarda başarılı olanlar ödüllendiriliyor" diye konuştu.  

Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, Siyer-i Nebi ve ilmihal bilgi yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program, hükümlü ve tutukluların okuduğu ilahilerle sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.