Milletvekili genel seçiminin ardından

KONYA (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Konya'dan milletvekili seçilen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mazbatası, vekaletini verdiği AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'a takdim edildi.İl Seçim Kurulu Müdürü Ahmet Kiraz, Konya...

Milletvekili genel seçiminin ardından

banner390

KONYA (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Konya'dan milletvekili seçilen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mazbatası, vekaletini verdiği AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'a takdim edildi.

İl Seçim Kurulu Müdürü Ahmet Kiraz, Konya Adliyesinde düzenlenen törende, Konya'daki seçim sonuçlarını ve partilerin aldıkları oy oranlarını açıkladı.

Daha sonra 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde milletvekili seçilen AK Parti, CHP ve MHP adayları mazbatalarını aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mazbatası, AK Parti İl Başkanı Musa Arat'a takdim edildi.

AK Parti İl Başkanı Musa Arat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mazbatasını almakla kendisini görevlendirdiğini söyledi.

Bu görevi onur ve şerefle yerine getirdiğini ifade eden Arat, şunları kaydetti:

"İnşallah Başbakanımızın mazbatasını en kısa sürede kendisine ulaştıracağız. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti olarak 13 yıldan beri, millete rağmen siyaset üretmeden, çalıştık. Bundan sonra da ülkemizi kaosa ve krize götürecek adım bizden gelmez, gelmeyecektir. Arayışlarımız hep yapıcı yönde devam edecek. İnanıyorum ki milletimizin kanaatine saygı duyarak, çok hayırlı bir tablo oluşacaktır. Biz de üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz."

Törenin ardından vekiller, yakınları ve parti üyeleriyle fotoğraf çektirdi.


Etiketler; #Mazbata

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.