Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan caminin açılışını gerçekleştirdi.Yılmaz, hayırsever Mustafa Sarılar’ın babası adına Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesine yaptırdığı...

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Sivas'ta

banner390

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan caminin açılışını gerçekleştirdi.

Yılmaz, hayırsever Mustafa Sarılar’ın babası adına Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesine yaptırdığı Ethem Sarılar camisinin açılışı için CÜ Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene katıldı.

Türk tasavvuf müziği dinletisi ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Yılmaz, hayıra şahitlik etmek için bir arada olduklarını söyledi.

Camiye ismi verilen Ethem Sarılar'ın en kısa zamanda şifa bulmasını dileyen Yılmaz, Sarılar ailesine teşekkür etti.

Yılmaz, caminin en çok üniversitelere yakıştığını, "Allah'tan hakkıyla alimler korkar" dendiğini belirterek, bu nedenle caminin ilim yuvası olan üniversiteye çok yakıştığını dile getirdi.

İş adamı Mustafa Sarılar da caminin yılbaşından önce bitirildiğini ancak mevsim şartları dolayısıyla çevre düzenlemesini yapamadıklarını aktardı,

Çevre düzenlemesi yapılmadan ihtiyacı gidermek için açılışın yapılacağını ifade eden Sarılar, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

CÜ Kültür Merkezi'ndeki törenin ardından camiye geçen Yılmaz ve beraberindekiler, açılış kurdelesini kesti.

Daha sonra Bakan Yılmaz, camide cuma namazı kıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.