"Namaz" konulu konferansına yoğun ilgi

- Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğünün birlikte düzenlediği "Namaz Dirilişe Çağrı" konferansta yazar Ahmet Bulut konuştu


KONYA (AA) - Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğünün birlikte düzenlediği "namaz" konulu konferansın konuşmacısı ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut oldu.

"Namaz Dirilişe Çağrı" başlıklı kültür merkezinde düzenlenen konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, salondakiler, namaz konusunda yaşanmış gerçek olayları dinlerken duygu dolu anlar yaşadı.

Daha çok ilahiyatçı kökeniyle bilinen Ahmet Bulut'un konferanstaki konuşması zaman zaman diyalog ortamında sürmesi dikkat çekti.

Namazın, imandan sonra Allah'ın en fazla üzerinde durduğu ibadet olduğuna işaret ederek Bulut, şunları söyledi:

"Namaz hayatın kendisidir. Hiç bir şekilde terkine izin verilmemiştir. Bugün günümüzde Müslümanların kıymetini bilemediği bir ibadettir. Dolayısıyla karşımıza namazını kılmayanlar ve kıldığı halde gereken önemi veremeyenler sonucu ortaya çıkıyor. Amacımız namaz bilincini geliştirmek ve eksikliklerimizi gidermektir. Ne kadar yaşayacağımızın garantisi olamayan bu dünyada namaz ibadetini yaşayanlardan ve İslam hizmetinde yaşayanlardan olmamız gerekir"
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.