Niğde'de "yüksek ateş" şikayetiyle başvuran kadın öldü

- İl Sağlık Müdürü Yücel: - "Endişe edilecek bir durum yok, sonuçlara göre hareket edeceğiz"

Niğde'de

banner390

NİĞDE (AA) - Niğde'de yüksek ateş şikayetiyle başvurduğu hastanede tedavi altına alınan kadın, hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Bor ilçesinde ikamet eden F.S (45), yüksek ateş şikayetiyle Niğde Devlet Hastanesine başvurdu. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan kadın, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

F.S'nin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için kan örneklerinin tahlil için Ankara'ya gönderildiği öğrenildi.

İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, halka "paniğe kapılmamaları" çağrısında bulundu.

Havanın birden soğuduğu kentte kar yağışının da görülmesiyle yüksek ateş, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle hastanelere başvuran hasta sayısının arttığına işaret eden Yücel, şu bilgileri aktardı:

"Geçtiğimiz çarşamba ve perşembe günleri bu şikayetlerle iki vakamız hastaneye yattı. Hastalar yoğun bakıma alındı, bir tanesi hayatını kaybetti. İki gün önce de bir hastamız yüksek ateş ve akciğer enfeksiyonu şikayetiyle hastanemize başvurmuştu, o da dün gece saat 01.30 itibarıyla hayatını kaybetti. 61 yaşındaki hayatını kaybeden H.A isimli hastamızda KOAH hastalığı da vardı. Bu hastalar zatürreden de ölmüş olabilir. Her ikisinden de numune alındı ve bakanlığa gönderildi. Birkaç gün sonra numune sonuçları çıkacak. Bunlara domuz gribi demek çok doğru olmaz, kesinleşmiş bir domuz gribi vakası yok. Hızlı ilerleyen bir akciğer enfeksiyonu muhtemel olabilir. Halkımızın paniğe kapılmasına gerek yok, mevsimsel olarak bu tür rahatsızlıklar olabiliyor. Endişe edilecek bir durum yok, sonuçlara göre hareket edeceğiz."

Kentte geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran akraba iki kadından birinin hayatını kaybetmesi üzerine ölüm nedeninin H1N1 (domuz gribi) virüsünden kaynaklanmış olabileceği ihtimaline karşı yoğun bakım ünitesinde önlem alınmıştı.


Etiketler; #Niğde #H1N1 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.