Okullarda ilk ders zili çaldı

- Yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Kırıkkale, Yozgat ve Niğde'de açılış törenleri düzenlendi

Okullarda ilk ders zili çaldı

banner390

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale, Yozgat ve Niğde'de, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması dolasıyla tören düzenlendi.

Kırıkkale Keskin İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, törende yaptığı konuşmada, Kırıkkale’de 235 okulda, 3 bin 528 öğretmenin ve 50 bin 284 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.

İlköğretim Haftası dolayısıyla şiirlerin okunduğu törende, 7'nci sınıf öğrencileri eğitime yeni başlayan öğrencilere "okula hoş geldiniz" diyerek çiçek verdi.

Program, Vali Ali Kolat, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen ve beraberindekilerin öğrencilere kitaplarını dağıtmasıyla son buldu.

- Niğde

Niğde Selçuk İlkokulunda düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, burada yaptığı konuşmasında yeni eğitim ve öğretim yılının açılış heyecanını yaşadıklarını bildirdi.

Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletini kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" sözünü anımsatan Yaşar, şöyle devam etti:

"Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde cehaletin sonuçlarını yüreklerimiz sızlayarak görmekteyiz. Eğitimin hayati öneminin her geçen gün daha fazla idrakine varmaktayız. Gelecek nesillerimize kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını kazandırabilmek en başta gelen görevimiz olmalıdır. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza öğretimin yanında daha ağırlıklı olarak değerlerimizin hatırlanması gereğine inanarak çalışmanızı isterken her konuda size destek olacağımızı bilmenizi istiyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılınız hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmanın ardından öğrenciler şiir okudu. Okulun dördüncü sınıf öğrencileri, eğitim öğretime yeni başlayan çocuklara çiçek takdim etti.

Törenin sonunda Vali Necmeddin Kılıç ve protokol üyeleri okul bünyesinde kurulan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

- Yozgat

Yozgat’ta yeni eğitim-öğretim yılı için TOKİ Mevlana İlkokulunda açılış töreni düzenlendi. 

Törende, Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, eğitim ve öğretime yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek kırtasiye malzemesi hediye etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.