banner417
banner425
10 Ağustos 2015 Pazartesi 15:42
37 Okunma
Orgeneral Ünal'dan veda ziyareti
banner416

ESKİŞEHİR (AA) - Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Hava Kuvvetleri Komutanlığına getirilen Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'ya veda ziyaretinde bulundu.

Ziyaretinde ilk olarak Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Orgeneral Ünal, daha sonra Tuna ile makamında görüştü.

Vali Tuna, Orgeneral Ünal'ın yeni görevinin kendileri için gurur verici olduğunu vurguladı.

"Eskişehir Valiliği olarak, burada görev yaptığımız sürede her zaman devletimize birlikte en iyi hizmeti yapmaya çalıştık" diyen Tuna, "Hem Türk Hava Kuvvetlerinin kalbi Eskişehir'e hem de ülkemize çok büyük hizmetler yapmışlardır. İnşallah bundan sonra da ülkemize yeni görevinde büyük hizmetler yapacağına inancımız tamdır. Kendilerine başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Orgeneral Abidin Ünal ise Eskişehir'i "Türkiye'nin çağdaş yüzü" şeklinde nitelendirdi. 

Havacılığın da çağdaşlaşmanın ölçütü olduğunu dile getiren Orgeneral Ünal, şunları kaydetti:

"İki çağdaş güzellik Eskişehir'de buluştu. Ben de burada 4 yıldır görev yapıyorum. Bütün Eskişehirlilere, burada olduğumuz süre içinde gösterdikleri çok yüksek teveccühe, gürültümüze rağmen son derece şükranız. Bu şükranlarımı tüm Eskişehirlilere iletmeyi bir görev biliyorum. Sayın Vali Tuna'ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Havacılığın kalbinin attığı bir şehir olarak Eskişehir her zaman yüreğimizde. Ankara'da olsak, başka bir yerde de olsak Eskişehir'in bizdeki yeri farklı."

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426