banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 16:09
11 Okunma
(özel Haber) Küçük Büşra’nın Çalınan İşitme Cihazını İstemesi Duygu Dolu Anlara Neden Oldu
banner416
Gaziantep’te, bir çocuğun sokakta oynarken kulağında bulunan işitme cihazının çalınması ailesini gözyaşlarına boğdu.

Olay, dün saat 15:00 sıralarında Barak mahallesinde meydana geldi. Sokakta oynayan Büşra Bozkurt’un (2) yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi, küçük kızın kulağındaki işitme cihazını alarak kaçtı. Olayı gören komşuların bağırması üzerine evinden çıkan anne Hülya Bozkurt’un şahsı bir süre sokak aralarında kovaladığı fakat yakalayamadığı belirtildi. Olay emniyete haber verildi. Polis kayıplara karışan şahsı yakalamak için çalışma başlatırken ailenin şahsın kaçarken işitme cihazını bir köşeye ya da boş bir alana atmış olabileceği umuduyla sokak aralarında cihazı aradığı öğrenildi.

Kiralık bir evde oturan ve Organize Sanayi Bölgesinde bir çay ocağında çalışan baba İbrahim Bozkurt ile ev kadını anne Hülya Bozkurt, gözyaşları içinde polis ya da komşulardan gelecek müjdeli bir haber bekliyor.

Yetkililer ve hayırsever insanlardan yardım isteyen anne Hatice Bozkurt, ”Saat 3 gibiydi. Ben dışarıya çıktığımda çocuğumun cihazını alıp gitmişlerdi. Arkasından gittim ama bulamadım. Bütün hayırseverler bulursa getirsin. Yoksa yardım etsinler. Kızımın hayatı söz konusu” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Baba İbrahim Bozkurt ise maddi durumu yetersiz olduğu için yeni bir cihaz alamayacağını ifade ederek şunları söyledi: ”Olay dün oldu. Doğuştan işitme engelli çocuğum kapıda oynarken işitme cihazını bir çocuk alıp kaçtı. Devletimiz sağolsun bir defaya mahsus işitme engelli çocuğumun cihazını karşıladı. Fakat dünkü olaydan sonra çocuğum cihazsız kaldı. Çocuğumun geleceği söz konusu. O cihaz olmazsa çocuğum ne işitebilecek ne de konuşabilecek. Aynı zamanda 9 yaşındaki çocuğumun da bir gözü görmüyor. İki çocuğumun bu sıkıntıları ve cihazın çok pahalı olması nedeniyle alabilecek durumda değilim. Asgari ücretle çalışıyorum ve evim kira. O cihazı maddi açıdan çok sıkıntıda olduğumuz için alamayacak durumdayım. Bu konu için devletimiz ve hayırseverlerden istiyorum. Cihazı bulanların bize getirmesini istiyoruz.”

Küçük Büşra’nın anne ve babasından işitme cihazını kulağına takmalarını istemesi evde duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426