banner414
20 Aralık 2014 Cumartesi 10:32
45 Okunma
(özel Haber) Mahalleliden ’hırsız’ Nöbeti
Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde zaman zaman meydana gelen elektrik kesintisini fırsat bilerek, vatandaşların ev, iş yeri ve araçlarına dadanan hırsızlar, mahalleliyi harekete geçirdi.

Mahalleli, sokaklarda ellerinde sopalarla devriye gezerek, hırsızlara karşı dönüşümlü nöbet tutmaya başladı. Mustafa Eriştekin adlı vatandaş, mahallede son bir hafta içerisinde 4-5 hırsızlık olayının yaşandığını belirterek, yeni bir hırsızlık olayının yaşanmaması için tedbir aldıklarını ifade etti.

Yenişehir İlçesi ile aynı adı taşıyan mahallede yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle mahalle sakinleri dönüşümlü nöbet tutmaya başladı. Özellikle elektrik kesintisinin uygulandığı saatlerde nöbet tutan vatandaşlar, ellerinde sopalarıyla ikişerli ve üçerli gruplar şeklinde devriye geziyor. Sabah saatlerine kadar nöbet tutan vatandaşlar, rahat uyuyabilmek için hırsızlık olaylarını önleyici tedbirler alınmasını istiyor.

Devriye gezen mahalle sakinlerinden Mustafa Eriştekin, elektriklerin kesildiği saatlerde mahallelerine hırsızların dadandığını belirterek, "Bu yüzden mahalle halkı olarak dönüşümlü nöbet tutuyoruz. Rahat bir uyku uyuyamıyoruz. Hırsızlar sürekli mahallede. Elektrik kesildiği gibi soyguna başlıyorlar. Bir hafta içerisinde 4-5 iş yeri ve ev soyuldu. Planlı kesintinin gündüz saatlerinde yapılmasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64