banner417
banner425
01 Kasım 2014 Cumartesi 09:13
17 Okunma
(özel) Madenci Babasınınz Umutlu Bekleyişi Engel Tanımak İstemiyor
banner416
Ermenek’teki su baskını nedeniyle mahsur kalan 18 maden işçisinin babalarından sadece bir tanesi. Böbrek yetmezliği yaşayan 74 yaşındaki Hasan Baha, haftada üç kez girdiği diyaliz sonrasında yorgun bedenine ve görme engelli olmasına rağmen içeride kalan oğlundan gelecek iyi haber için maden ocağına gitmek istediğini söyledi.

Karaman’nın Ermenek ilçesinde su baskını yaşanan maden ocağında mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarının beşinci gününe girildi. Dört bir koldan devam eden çalışmalar sırasında acılı ailelerin bekleyişleri de sürüyor. Ancak içlerinde bir tanesi var ki gözleri görmemesine rağmen maden ocağına gidip oğlundan iyi bir haber almak istiyor. Yerin altındakiler için yerin üstündekiler tarafından semaya açılan ellerdeki dualardan biri olan 30 yaşındaki Mehmet Baha’nın babası Hasan Bahar. Onun için ne hasta bedeninin ne de görme engelli olmasının oğlundan gelecek iyi haberi yerinden almasına engel olduğunu söyledi. Özellikle oğlunun bir yıl önce banka kredi nedeniyle satın aldığı evin ödemesi için maden ocağında çalıştığını söyleyen baba Hasan Baha; “ 7 çocuğumdan en küçüğü kendisi. Borcu yüzünden çalışıyordu kendisi. Baya derinlikte olduğu söyleniyor. Ben de maden ocağına gitmek istiyorum. Gerekirse hanımla beraber giderim yahut da çocuklar beni götürür” diye konuştu.

Öte yandan mahsur kalan işçilerden 42 yaşındaki Hüseyin Çolak’ın babası Muhammet Çolak da oğlunun borçları yüzünden madende çalıştığını aktardı. Ocakta kazandığının dışında oğlunun herhangi bir gelirinin olmadığını belirten baba Çolak, “Bugün de inşallan diyoruz. Belki sağ selamet diyoruz ve Allah’tan ümit kesilmez” sözleri ile umutlarını dile getirdiler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426