Peynirli Helvadan Nemrut Heykeli

Adıyaman’da peynirli helvadan Nemrut Heykeli yapıldı.Adıyaman’da bir pastane işletmecisi, Nemrut Dağı’na dikkat çekmek için ilginç bir yol seçti. Daha önce İstanbul’da yapılan çiğköfteden Nemrut Heykeli yapılmasının ardından,...

Peynirli Helvadan Nemrut Heykeli

banner390
Adıyaman’da peynirli helvadan Nemrut Heykeli yapıldı.

Adıyaman’da bir pastane işletmecisi, Nemrut Dağı’na dikkat çekmek için ilginç bir yol seçti. Daha önce İstanbul’da yapılan çiğköfteden Nemrut Heykeli yapılmasının ardından, şimdi de peynirli helvadan Nemrut Heykeli yapıldı.

Kommagene Uygarlığı’nın 2 bin 206 metre yükseklikte bulunan devasa heykellerden, Kral Antiochos’un heykeli peynirli helva ile yapıldı. Yapılan peynirli helva bir süre sergilendikten sonra vatandaşlara dağıtıldı.

İşletme Sahibi Nurettin Tolu, amaçlarının kentin kültür ve turizmine dikkat çekmek ve katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Dünyaca ünlü Nemrut Dağı kadar olmasa da, Adıyaman’ın peynirli helvası da meşhurdur. Biz de, meşhur olan bu iki şeyi bir araya getirmek istedik. Peynirli helvadan yaptığımız heykelleri gören vatandaşlarımız şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bizim için farklı bir etkinlik oldu” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.