Rum Öğrenciler, ’kalanda’ Şarkısını İstiklal Caddesinde Söyledi

Rum cemaatinin geleneksel Noel etkinliği Kalanda, İstiklal Caddesi’ne taşındı. Noel etkinliğine, vatandaşlar da eşlik etti.Özel Zoğrafyon Rum Lisesi, Rumların geleneksel Noel etkinliği olan Kalanda’yı gerçekleştirdikleri etkinlikle sürdürdü....

Rum Öğrenciler, ’kalanda’ Şarkısını İstiklal Caddesinde Söyledi

banner390
Rum cemaatinin geleneksel Noel etkinliği Kalanda, İstiklal Caddesi’ne taşındı. Noel etkinliğine, vatandaşlar da eşlik etti.

Özel Zoğrafyon Rum Lisesi, Rumların geleneksel Noel etkinliği olan Kalanda’yı gerçekleştirdikleri etkinlikle sürdürdü. Yani Demircioğlu’nun akordeonu eşliğinde söylenen şarkılarla kutlanan Noel etkinliği, yaklaşık 40 öğrencinin söyledikleri şarkılarla başlayıp, Rum cemaatinin katılımıyla İstiklal Caddesi’nde devam etti. Şarkıların söylenip, çörek ve hediyelerin dağıtıldığı yürüyüş, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na kadar devam etti. Rumca, Yunanca ve Türkçe şarkılar eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, konsolosluk girişinde öğrenciler ve Rum vatandaşları, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Nicolas Matthioudakis ve çocukları karşıladı. Yaklaşık bir saat süren Noel etkinliği, Yunanistan konsolosluğundaki çeşitli ikramla sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.