banner417
banner425
17 Şubat 2016 Çarşamba 17:04
7 Okunma
'Rus uçakları hastalar nakledilirken Azez'i vurmaya devam etti'
banner416

AZEZ (AA) - Rusya'nın Halep'in kuzeyinde yer alan muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinde, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne uzun menzilli füzeyle düzenlediği saldırının ardından hastane kullanılamaz hale geldi.

Hastanenin müdürü Zekeriya Recep Mübarek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusların iki gün önce sabah saat 08.00'da düzenlediği saldırı sonucu hastanenin hizmet veremez duruma geldiğini söyledi. Hastanenin yerden yere atılan füzenin saldırısına maruz kaldığını belirten Mübarek, ''Ruslar tarafından atılan uzun menzilli bir füze hastanenin kuzeybatı kapısının yanına düştü. Füze saldırısı sonucu hastane hizmet veremez hale geldi" dedi.

Mübarek, olayda 5'i sağlık çalışanı 17 kişinin yaralandığını hatırlatarak, yaralananlar arasında durumu ağır olan iki kişinin Türkiye'deki hastanelere sevk edildiğini kaydetti.

Hastaların nakli sırasında Rus uçakları Azez'i bombalamaya devam etti

Füze saldırısı sonucu hasar gören 4 ambulansın da kullanılamaz hale geldiğini vurgulayan Mübarek, saldırının ardından hastanede bulunan kuvözdeki çocuklar ve hasta kadınların ilçedeki başka bir hastaneye nakledildiğini dile getirdi.

Mübarek, "Hastaların, taşınması esnasında Rus uçakları Azez'i bombalıyordu. Bu hastane sadece kadın ve çocuklara hizmet veriyordu, silahlı hiçbir gruba hizmet etmiyordu'' ifadelerini kullandı.

Muhabir: Halit Süleyman,Ayşe Aktaş

Anahtar Kelimeler:
Dünya
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426