Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

- "(Taşeron işçilik çağdaş köleliktir. Mutlak surette kadroya geçirilmelidir) dedik. Sağolsun şimdi iktidar partisi seçim beyannamesinde taşeron işçileri kadroya geçireceğini söylüyor ama yine eksik söylüyor. Geçirmeleri de mümkün değil. Çünkü bu bir zihniyet meselesidir"

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

banner390

KONYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, daha önce taşeron işçiliğin çağdaş kölelik olduğunu, bu işçilerin mutlak surette kadroya geçirilmesi gerektiğini söylediklerini belirterek, "Sağolsun şimdi iktidar partisi seçim beyannamesinde taşeron işçileri kadroya geçireceğini söylüyor ama yine eksik söylüyor, geçirmeleri de mümkün değil. Çünkü bu bir zihniyet meselesidir" dedi.

Kamalak, seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Akşehir ve Ilgın ilçelerini ziyaret etti. Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ile makamında görüşen Kamalak, ardından 24 Ağustos Bulvarı ve tarihi Arasta Çarşısı'nı gezerek esnafla sohbet etti.

Daha sonra Nasreddin Hoca türbesini ziyaret eden Kamalak, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, günümüzde hoşgörü, kardeşlik ve dostluğu vurgulayan Nasreddin Hoca gibi insanlara çok ihtiyaç olduğunu söyledi.

Toplumun her geçen gün daha da gerildiğini ifade eden Kamalak, şunları kaydetti:

"Bombalar patlıyor, silahlar konuşuyor. Bu ülkenin evlatları birbirini öldürüyor. Nasreddin Hoca ayağa kalksa 'Be evlatlar size ne oluyor?' der. 'Derdiniz ne, bak ben bir sandukanın içindeyim. Bu kadar yer insana yetiyor, neyi paylaşamıyorsunuz? Ben kendi mezarımda hiç kimseye eza, cefa vermeden buraya da sığıyorum' diyecektir. Önümüzdeki seçimlerin Türkiye'ye barış, huzur ve kardeşlik getirmesini dilerim. Nasreddin Hocamız da her şeye olumlu bir yaklaşımla yaklaşıyor. Barışı, kardeşliği müjdeliyor. Dolayısıyla bize rehber olacak olan günümüzün havasını kirleten şu, bu kişiler değil; Mevlanalar, Yunuslar, Nasreddin Hocalar, Karacaoğlanlar. Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz. Nasreddin Hoca da bu söze şahitlik edecektir, 'evet' diyecektir. Dünya, kimseye kalmaz."

Kamalak, daha sonra Gülmece Parkı'ndaki Nasreddin Hoca'nın fıkralarının canlandırıldığı heykelleri inceledi. Ziyaretin ardından Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Selvi, Kamalak'a saat hediye etti.

- "Taşeron işçilik çağdaş köleliktir"

Akşehir programının ardından Ilgın'a geçen Kamalak, burada da seçim çalışmaları kapsamında Ilgın Şeker Fabrikası Müdürü Burhanettin Ramazan Aytekin'i ve çiftçileri ziyaret etti.

Şekerdeki kota uygulamasının kesinlikle kaldırılması gerektiğini vurgulayan Kamalak, şeker üzerinde yapılan spekülasyonların da bir an önce önlenmesi gerektiğini bildirdi.

Taşeron işçilerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kamalak, şöyle devam etti:

"(Taşeron işçilik çağdaş köleliktir. Mutlak surette kadroya geçirilmelidir) dedik. Sağolsun şimdi iktidar partisi seçim beyannamesinde taşeron işçileri kadroya geçireceğini söylüyor ama yine eksik söylüyor, geçirmeleri de mümkün değil. Çünkü bu bir zihniyet meselesidir. Kendileri iktidara geldiğinde sanıyorum taşeron işçi sayımız 384 bindi şu anda bir milyon 700 bin civarında. Bu sorunu inşallah insanımıza değer veren milli görüş kadroları giderecek diye ümit ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.