banner417
banner425
29 Aralık 2014 Pazartesi 14:14
33 Okunma
Şair-yazar Aykanat, Ücretsiz Kartpostal Dağıttı
banner416
Malatyalı Şair-Yazar Hasan Aykanat, Malatya PTT binası önünde stant açıp ücretsiz kartpostal dağıttı.

Aykanat yaptığı açıklamada, “Yıllar önce dostlarımıza en güzel sevgi ve tebrik kutlama aracı olan kartpostallar günümüzde pek kullanılmıyor. PTT Genel Müdürlüğü’nün ise kartpostalı yılbaşı ve bayramlarda ücretsiz verip, sadece posta ücreti alması ise takdire şayandır. O günün hatırası ve kültürünü günümüze yansıtma adına, stant açıp ücretsiz kartpostal dağıttım. Amacım, yılbaşında insanlar dostlarına gönderip, nostalji yaşatmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Hasan Aykanat, kartpostallarla ilgili şiir de okuyup, “Sevgi, saygıyı yazdık kartpostallara, gönderdik, dostlara, akrabalara. Yıllarca kültürümüz oldu, gönüller mutluluklarla doldu. Bu güzellikler bizde hatıra kaldı” dedi.

Bu arada, kartpostal alan Filiz Bakırcı ise, “Yarım saattir kitap evlerinde kartpostal arıyorum. Zarf var ama kartpostal bulamadım. Burada görünce mutlu olduk ve almak istedik. Hasan beye, bu kültürü tekrar yaşatmak istediği için teşekkür ederiz” diyerek, aldığı kartpostalları çocuğuna vereceğini ve onun da bu kültürü yaşatmasını sağlamak istediğini bildirdi.

Abdurrahman Özşimşek isimli vatandaş da kartpostal alıp il dışındaki yakınlarına göstereceğini ifade ederek, “Eskileri hatırlatmak güzel bir şey. Teknoloji gelişti ama insan eski günleri arıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426