Sarayiçi Er Meydanı Sular Altında, Hayvanlar Kurtarılmayı Bekliyor

Edirne’de Tunca Nehri’nin taşması sonucu Sarayiçi Er Meydanı sular altında kaldı. Suların yükselmeye devam etmesi halinde hayvanların kaçacak yerleri yok.Edirne’de nehirlerin taşması sonucunda tarım alanları, Sarayiçi Er Meydanı ve birçok...

Sarayiçi Er Meydanı Sular Altında, Hayvanlar Kurtarılmayı Bekliyor

banner390
Edirne’de Tunca Nehri’nin taşması sonucu Sarayiçi Er Meydanı sular altında kaldı. Suların yükselmeye devam etmesi halinde hayvanların kaçacak yerleri yok.

Edirne’de nehirlerin taşması sonucunda tarım alanları, Sarayiçi Er Meydanı ve birçok park ile mesire alanı sular altında kaldı. Sarayiçi Er Meydanı içinde bulunan bir işletmedeki hayvanlar sel nedeniyle mahsur kaldı. İşletmede bulunan hayvanlar arasında köpek ve kümes hayvanları kurtarılmayı bekliyor. Suların yükselmeye devam etmesi halinde havyaların kaçacak yerleri yok. Sarayiçi’nde ulaşım sadece kayıklarla yapılırken, Tavuk Ormanı ve içindeki işletmeler de sular altında bulunuyor.

Sarayiçi Er Meydanı’na bağlantıyı sağlayan Fatih ve Kanuni köprüleri yetkililer tarafından şerit çekilerek kapatıldı. Nehir debilerinin yükselmeye devam etmesi durumunda sel sularının daha geniş tarım alanlarına yayılması bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.