Sarıkamış Harekatı'nın 100'üncü yılına doğru

ERZURUM (AA) - Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Allahuekber Şehitlerini Anma" etkinliğine yedi ülkeden 450 izci katıldı.Erzurum'da bir araya gelen ve aralarında Türkiye'nin yanı sıra İran, Afganistan,...

Sarıkamış Harekatı'nın 100'üncü yılına doğru

banner390

ERZURUM (AA) - Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Allahuekber Şehitlerini Anma" etkinliğine yedi ülkeden 450 izci katıldı.

Erzurum'da bir araya gelen ve aralarında Türkiye'nin yanı sıra İran, Afganistan, Filistin, Sırbistan, Kosava ile Lübnan'dan gelen 450 izci, Kars Kapı Şehitliği'ni ziyaret etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Tavlaşoğlu ve Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı'nın da katıldığı törende, şehitler için dua edildi, karanfiller bırakıldı.

Programın ardından Şenkaya ilçesine bağlı Gaziler köyüne hareket eden izciler, geceyi burada kuracakları çadırlarda geçirecek. Köyün camisinde akşam da Sarıkamış şehitleri için mevlit okutulacak, Türkiye'nin farklı illerinde okunan hatimlerin duası yapılacak.

Yarın Bardız'a geçecek olan izciler, minareye sancak çekme törenine katılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.