Sgk’dan ’böcek Araması’ Açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, ’SGK’da Böcek Araması’ olarak basına yansıyan ihbar ve iddialarla ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre Kurumumuz tarafından gereği yapılacağını açıkladı.SGK’dan yapılan...

Sgk’dan ’böcek Araması’ Açıklaması

banner390
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, ’SGK’da Böcek Araması’ olarak basına yansıyan ihbar ve iddialarla ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre Kurumumuz tarafından gereği yapılacağını açıkladı.

SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve internet medyasında, “Bursa SGK’ya Polis Baskını”, “SGK’ya Polis Araması”, “SGK’da Böcek Araması” gibi ifadeler yer aldığı vurgulanarak şöyle denildi:

"Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile ilgili yapılan ihbarı değerlendiren Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Bursa Emniyet Müdürlüğüne verdiği talimat üzerine, İl Müdürlüğü santralinin bağlı bulunduğu server ve bilgisayarların imajları alınarak tutanağa bağlanmıştır. Bahsi geçen inceleme Cumhuriyet Başsavcılığınca halen devam etmektedir.

Söz konusu haberlerde yer alan ihbar ve iddialar ile ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre Kurumumuz tarafından gereği yapılacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.