Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon başladı

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyon başladı.

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon başladı

banner390

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyon başladı.

Valilikçe, 23.00'ten itibaren ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, güvenlik güçlerince PKK'lı teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

Müşterek operasyona İdil ilçesinde 4 Mart'ta keskin nişancı teröristlerin açtığı ateşle yaralanan Uzman Çavuş Musa Yılmaz'ı ateş hattından kurtarmaya çalışırken ağır yaralanan ve şehit düşen Üsteğmen Mehmet Çiftçi'nin adı verildi.

Operasyonun teröristlerce açılan çukur ve kurulan barikatların bulunduğu Yeni Mahalle, Dicle, Cumhuriyet, İsmet Paşa, Yeşilyurt ve Bahçelievler mahallelerinde yoğun olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Sokağa çıkma yasağı uygulamasının 23.00'te başlamasıyla kente giriş ve çıkış yapılan yollarda oluşturulan güvenlik noktalarındaki kontrolün ardından araçların kentin dışına çıkışı sağlanırken, Şırnak'a araç girişine izin verilmiyor.

Silah arkadaşını kurtarmak isterken şehit düşmüştü

Operasyona adı verilen Üsteğmen Mehmet Çiftçi, İdil ilçesindeki operasyonda 4 Mart'ta, Turgut Özal Mahallesi'nde teröristlerin karargah olarak kullandığı Bener Cordan İlkokulundan keskin nişancı teröristlerin açtığı ateşle yaralanan Uzman Çavuş Musa Yılmaz'ı ateş hattından kurtarmaya çalışırken ağır yaralanarak şehit düşmüştü.

Silah arkadaşları, olay yerinde Çiftçi'yi, Yılmaz'ın üzerine kapanmış halde ağır yaralı bulduklarını anlatmış, kaldırıldığı hastanede şehit olan Çiftçi'nin, operasyon süresince ön saflarda ilerlediğini, emrindeki tüm askerler operasyon bölgesinden çıkana kadar da çatışma alanından ayrılmadığını belirtmişlerdi.


Etiketler; #Şırnak

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.