Sivas olaylarının 22. yılı

SİVAS (AA) - Sivas'ta, 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda hayatını kaybeden şair Metin Altıok'un kızı CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, 22 yıl sonra ilk kez anma törenlerine katıldı."unutMADIMAKlımda" yazılı tişörtle Sivas'a...

Sivas olaylarının 22. yılı

banner390

SİVAS (AA) - Sivas'ta, 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda hayatını kaybeden şair Metin Altıok'un kızı CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, 22 yıl sonra ilk kez anma törenlerine katıldı.

"unutMADIMAKlımda" yazılı tişörtle Sivas'a gelen Altıok, İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binası önünde düzenlenen anma programına katıldı.

Otelin önüne karanfil bırakan Altıok, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu dava 'biz bitti demeden bitmez' demiştik. 'Kim incinirse incinsin karanlıklar aydınlansın' demiştik. 22 yıl boyunca adaletsiz bir yolda acıyla, ağır bir yükle yürüdük" dedi.

Altıok, 22 yıl boyunca Sivas'a gelemediğini belirterek, şöyle devam etti:

"22 yıl sonra elbette artık başka bir sorumlulukla burada olmak anlamlı. Bugün ailelerimizle buradayım. 22 yıldır, gelemediğim her yıl bedenim olmasa da kalbim hep buradaydı. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütüyoruz. Sonsuza kadar sürdüreceğiz. Gerçek suçlular bulunana kadar, tüm siyasi faili meçhul cinayetler aydınlatılana kadar, tüm katliamlar adalete kavuşana kadar, Türkiye insanlık suçları yasasına kavuşana kadar, zaman aşımı kaldırılana kadar, mücadelemiz için konuşmaya, söz söylemeye devam edeceğiz. Baskıcı, zulmeden susturanlara karşı direneceğiz ve ülkemiz için hayırlı olacak."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.