banner417
banner425
06 Ekim 2015 Salı 11:35
18 Okunma
Sivas'ta avcılardan görevlilere silahlı saldırı
banner416

SİVAS (AA) - Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, gece far ve projektör tutarak tavşan avladıkları iddiasıyla haklarında işlem yapılmak istenen 4 kişinin, görevlilere silahlı saldırıda bulunduğu bildirildi.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, müdürlük ekipleri, av koruma faaliyete yürüttükleri sırada Yıldızeli ilçesine bağlı Yeşilalan köyü mevkisinde projektör ve far tutarak tavşan avlayan kişilere rastladı.

Haklarında işlem yapılmak istendiği sırada Ş.S'nin kullandığı araçla kaçmaya başlayan avcılar, av tüfeğiyle ateş açtı. Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalarda sürücü Ş.S, gözaltına alındı. Diğer 3 zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı. Ş.S'nin kullandığı araca, mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el kondu.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürü Selami Şahinbay, yaptığı açıklamada, "Av koruma ekipleri şahıslara işlem yapmak için müdahale ettiklerinde şahıslar araçlarıyla beraber kaçmaya başladı, kaçarken resmi aracımız ve arkadaşlarımızı hedef kabul ederek 6-7 el tüfekleriyle ateş ettiler. Çok şükür arkadaşlarımızda bir şey yok, sadece araçta maddi hasar oluştu" ifadesini kullandı.

Jandarma ile yürütülen çalışmayla bu suça karışan şahısın yakalandığını ve aracın ele geçirildiğini belirten Şahinbay, araca Kara Avcılık Kanunu kapsamında mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konulduğunu, kaçak avcılara da idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Şahinbay, ayrıca kamu görevlileri ve kamu aracına ateş açılması sebebiyle de şahıslar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426