Sultanbeyli'deki polis merkezine saldırı

KONYA (AA) - Sultanbeyli'deki bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada şehit olan şube müdürü Beyazıt Çeken'in çocukluk hayalinin "polislik" olduğu öğrenildi.Çeken'in, Konya'nın Cihanbeyli ilçesi Gemecik Mahallesi'ndeki baba...

Sultanbeyli'deki polis merkezine saldırı

banner390

KONYA (AA) - Sultanbeyli'deki bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada şehit olan şube müdürü Beyazıt Çeken'in çocukluk hayalinin "polislik" olduğu öğrenildi.

Çeken'in, Konya'nın Cihanbeyli ilçesi Gemecik Mahallesi'ndeki baba evinde hüzün ve gözyaşı hakim. 112 Acil Servis ekipleri, evinde önünde bekletiliyor. Türk bayraklarıyla donatılan evde, taziyeler kabul ediliyor.

Şehit Çeken'in çocukluk arkadaşı öğretmen Çetin Çelik, AA muhabirine, 'kardeşim' dediği arkadaşını anlattı.

Çocukluğunun Beyazıt Çeken ile geçtiğini belirten Çelik, "Beyazıt ile yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Hemen hemen her gün oyun oynardık. Her oyunumuzda genelde bir polis karakteri olurdu" dedi.

Arkadaşının polis karakterini hiç kimseye kaptırmadığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Küçükken oyunlarımızda o polis biz hırsız olurduk. Tahtadan yaptığımız silahla bizi yakalardı. Çocukluk hayali olan polislikte hep iyi yerlere gelmek isterdi. Herkes 'büyüyünce ne olmak istiyorsun?' diye sorduğunda tek cevabı vardı, o da 'polis olmak istiyorum' şeklindeydi. Polis olduğundaki mutluluğu zaten kelimelerle anlatmamız mümkün değil. Kendisini sürekli geliştirirdi. Adaletiyle bilinir, karıncaya bile zararı olmazdı. Hayatı hep doğruluk, dürüstlük ve başarı üzerineydi. Ancak maalesef böyle bir olay yaşandı." 

Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine dün, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonrasında bölgede önlem alan güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu çıkan çatışmada İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit olmuş, 2 saldırgan ölü ele geçirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.