Sur esnafı yaralarını sarmaya başladı

Diyarbakır Sur'da Gazi Caddesi ve Cevatpaşa Mahallesi'nin tamamı ile Dabanoğlu Mahallesi'nin dört sokağındaki sokağa çıkma yasağının sona erdiğini öğrenen esnaf, iş yerini açmanın sevincini yaşıyor.

Sur esnafı yaralarını sarmaya başladı

banner390

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde kamu düzeni ve güvenliği sağlanan Gazi Caddesi ve Cevatpaşa Mahallesi'nin tamamı ile Dabanoğlu Mahallesi'ndeki Marangoz, Miras, Süleyman Nazif ve Varol sokaklar için sokağa çıkma yasağını kaldırmasının ardından ilçeye gelen Gazi Caddesi esnafı, temizliğin ardından iş yerlerini açtı.

Evini merak eden bazı vatandaşlar da ilçeye gelirken, vatandaşların bir kısmının ise evlerinden eşyalarını taşıdığı görüldü. Evlerine uzun bir aradan sonra geri dönenlerden bazıları da komşularıyla domino oynayarak hasret giderdi.

"Evden sevinçle koştum"

Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını duyar duymaz çalıştığı eczaneye gelen Aslan İlhan, "Sokağın açıldığını duyunca kahvaltı yapmadan evden sevinçle koştum. İş yerime geldim. Şu anda temizlik yapıyorum. Bu da çok hoşuma gidiyor" dedi.

Gazi Caddesi esnafı Hüseyin Akdağ da yüz günden fazladır iş yerini açamadığını, bugüne kadar boşta kaldığını söyledi.

Akdağ, erken saatlerde ilçeye gelerek yaptığı temizliğin ardından iş yerini açtığını aktararak, "Hepimiz insanız, kardeşiz, Müslümanız. Huzur olsun, insanlar gelsin" diye konuştu.


Etiketler; #türkiye

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.