Suriye'de çocuklar sünnet edildi

ŞANLIURFA (AA) - Uluslararası Doktorlar Birliği ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı iş birliğinde Suriye'de 102 çocuk sünnet edildi.Birliğin Şanlıurfa koordinatörü Necmi Eşiyok, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'deki...

Suriye'de çocuklar sünnet edildi

banner390

ŞANLIURFA (AA) - Uluslararası Doktorlar Birliği ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı iş birliğinde Suriye'de 102 çocuk sünnet edildi.

Birliğin Şanlıurfa koordinatörü Necmi Eşiyok, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'deki savaş mağdurlarına tıbbi destekte bulunduklarını belirtti. Birlik üyesi gönüllü doktorların izinlerinden feragat ederek çalışmalara katkı sunduğunu vurgulayan Eşiyok, bazı organizasyonlara ise sivil toplum kuruluşlarının katkı sunduğunu bildirdi.

Son olarak İHH iş birliğinde Suriye'nin İdlib kentindeki Atme kampında sağlık çalışması yaptıklarını aktaran Eşiyok, şunları kaydetti:

"Çalışma kapsamında 102 çocuk sünnet edildi. Suriye'de zor durumda kalan insanlara yardımlarımız devam edecek. Ailelerin yoğun talebi var. Bölgede birkaç defa daha sünnet organizasyonu yapmamız gerekiyor. Bize destek olan üyelerimize ve İHH ekibine teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.