banner417
banner425
28 Ocak 2015 Çarşamba 18:07
70 Okunma
banner416

AKSARAY (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı  (İHH) Aksaray Temsilciliği tarafından "Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" kapsamında temin edilen 4 tır dolusu yardım, Aksaray'dan törenle Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki mülteci kampına gönderildi.

İHH İl Temsilcisi Önder Özkan, Büyük Bölcek Caddesi'ndeki pazar yerinde düzenlenen törende, İHH'nın organize ettiği yardımların Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde profesyonelce hazırlanan dağıtım merkezlerine ulaştırılacağını söyledi.

Suriye'de ciddi anlamda gıda sıkıntısının yaşandığını ifade eden Özkan, "Aksaray, tahıl bölgesi olduğundan dolayı un göndermeyi uygun gördük. Yola çıkacak 4 yardım tırındaki gıdaların yüzde 90'ını un oluşturuyor. Bunun dışında battaniye, yatak, yorgan, yastık ve kuru gıdalar da var. Başımıza bir felaket gelse, biz de birilerinden yardım beklerdik. İnsanlık görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş ise Aksaray'dan 4 tır dolusu gıda yardımının gönderileceğini vurgulayarak, "Aksaraylı yardımseverin oradaki kardeşlerimize bir nebze olsun ufak bir hediyesidir. Bu hediyenin yerine ulaşmasıyla, ihtiyaçlar giderilmiş olacak. Devletimiz, milletimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla her zaman onların yanındayız" dedi.

Konuşmaların ardından yardım malzemelerini taşıyan 4 tır, Hatay'a uğurlandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426