Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil: "piyango İkramiyesi Haramdır"

Kütahya’nın Tavşanlı İlçe Müftüsü Mecit Amil, yaklaşan yılbaşı öncesi Milli Piyango biletlerine umut bağlayan vatandaşlara seslenerek, “Şans oyunlarından elde edilen para haramdır” dedi.Her yıl 1 Ocak öncesi kurulan zenginlik hayalleri...

Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil:

banner390
Kütahya’nın Tavşanlı İlçe Müftüsü Mecit Amil, yaklaşan yılbaşı öncesi Milli Piyango biletlerine umut bağlayan vatandaşlara seslenerek, “Şans oyunlarından elde edilen para haramdır” dedi.

Her yıl 1 Ocak öncesi kurulan zenginlik hayalleri şimdiden başladı. Milli Piyango İdaresi tarafından satışa sunulan biletler için büyük ikramiyenin 50 milyon TL, olduğu açıklandı. Birçok televizyon kanalının haber bülteninde 50 milyon ile neler yapılabileceği anlatılırken, Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil net bir ifade ile vatandaşları uyardı. Müftü Amil, “Bu konu hakkında şahsi görüşlerim elbette var. Ancak ben Din İşleri Yüksek Kurulu’nun görüşünü paylaşarak halkımızı bilgilendirmek istiyorum. Kurulumuzun kanaati net bir dille piyangodan gelecek paranın haram olduğu yönündedir. Kardeşlerimizin bu tür zenginlik hayallerine kapılmamalarını istiyor ve onlar için her fırsatta dua ediyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.