banner417
banner425
01 Ağustos 2015 Cumartesi 13:20
42 Okunma
Terör örgütü yolu kapatınca doğuma askeri helikopterle yetiştirildi
banner416

ANKARA (AA) - Doğumu riskli olduğu için Çukurca'dan Hakkari'ye nakledilmesi gereken hasta, bölücü terör örgütünün yolu kapatması nedeniyle hastaneye yoğun taciz ateşine rağmen askeri helikopter ile yetiştirildi. 

Bölücü terör örgütü, Hakkari-Çukurca yolunun Şine köprüsü mevkisinde dün saat 19.00 sıralarında el yapımı patlayıcılarla trafolara zarar vererek elektriği kesti ve yolu trafiğe kapattı.

Hastası olan ve acilen bir yere ulaşmak isteyen bölge halkı, ulaşım imkanından mahrum bırakıldı. Bu esnada 1993 Çukurca doğumlu Lahican Kaçar isimli vatandaş, doğum sancıları çekmeye başladı.

Risk taşıması nedeniyle doğumun Çukurca Devlet Hastanesinde yapılamayacağına, hastanın Hakkari Devlet Hastanesine sevkine karar verildi. Yolun kapalı olması nedeniyle Kaçar'ın hastaneye ulaştırılması için güvenlik güçlerine müracaat edildi.

  3. Piyade Tümen Komutanlığınca tahsis edilen askeri helikopterin bölgeye varışı esnasında yoğun taciz ateşi açan teröristler, anında karşılık verilmesiyle bölgeden uzaklaştırıldı.

Kaçar, askeri helikopter ile Çukurca'da konuşlu 2. Hudut Tugay Komutanlığından Hakkari Devlet Hastanesine sevk edildi.

Anne Kaçar ve dünyaya getirdiği bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426