Terör saldırılarına tepkiler

- Aksaray'da, terör saldırıları sonucu şehit düşenler için gıyabi cenaze namazı kılındı - Afyonkarahisar'da şehitler için Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutuldu

Terör saldırılarına tepkiler

banner390

AKSARAY/AFYONKARAHİSAR (AA) - Terör saldırıları sonucu şehit olanlar için Aksaray'da gıyabi cenaze namazı kılındı, Afyonkarahisar'da Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutuldu.

Aksaray'daki Ulu Cami önünde cuma namazı sonrası toplanan grup, şehitler için gıyabi cenaze namazı kılarak dua etti.

Burada açıklama yapan Aksaray Sivil Toplum Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin üzerinde çok büyük oyunlar oynandığını ve herkesin bu konuda sağduyulu olması gerektiğini belirten Dağdaş, "Bizler, sağ sol, Türk Kürt, Alevi Sünni, ortak değerlerde buluşmadıkça, bu tür ihanetler, kalleş tuzaklar asla bitmeyecektir" dedi.

Ülkenin büyümesini istemeyen düşmanlar ve içerideki işbirlikçilerinin kardeş kavgası çıkarmak istediğini anlatan Dağdaş, vatandaşların bu konuda duyarlı davranarak, üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Dağdaş, "Kardeş kavgasına asla müsaade etmemeliyiz" diye konuştu.

Daha sonra, şehitler için döktürülen lokma dağıtıldı.

- Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası tarafından şehit asker ve polisler için tarihi İmaret Camisi'nde Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutuldu.

Cuma namazı öncesi okunan mevliti, sıcak havaya rağmen cami içi ve dışında çok sayıda kişi dinledi. Cami girişlerine ise dev Türk bayrakları asıldı.

Daha sonra, vatandaşlara pilav ve lokma ikram edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.