Türkçe Kurultayı Sarejo Üniversitesi'nde Başladı

739. Türk Dili Bayramı ve Yunus Emreyi Anma Etkinlikleri kapsamında Bosna-Hersek'te Sarejova Üniversitesinde Türkçe Kurultayı başladı.

Türkçe Kurultayı Sarejo Üniversitesi'nde Başladı

banner390
Türkçe Kurultayı Başladı
İlgili Galeriye Git

Alija İzzetbegoviç isteği ve Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Türk'ler tarafından kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde 739. Yıl Karaman Türk Dil Bayram'ı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri kapsamında, Karaman Belediyesi ve Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile "Uluslararası Türkçe Kongresi" başladı.
Bosna-Hersek Sarejova Üniversitesinde düzenlenen Kurultay'a Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar, Karaman Belediyesi Meclis Üyeleri, Kurultayda sunum yapacak akademisyenler, Karaman Basın Mensupları ve davetliler katıldı.
 Açılış konuşmasını Sarajevo Üniversitesi öğretim üyesi Metin Boşnak yaptı. Ardından Kongre Başkanı Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karataş selamla konuşması yaptı. 
 Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar da konuşmasında 739.Türk Dili Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkçe Kurultayına emek veren herkese teşekkür etti.
Sarejova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu Türkçeyle ilgili sunumunu gerçekleştirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.