banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 11:00
19 Okunma
Türkiye-Suriye
banner416

HATAY (AA) - Suriye'deki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gelenler için Reyhanlı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından "Kaynaşma ve Dostluk" turnuvaları düzenleniyor.

Reyhanlı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Orhan Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede bulunan Suriyeli misafirlere yönelik sportif faaliyetler organize ettiklerini söyledi.

İlçede kendi dillerinde eğitim gören misafir öğrencilerle Türk öğrencilerin katıldığı spor etkinlikleri düzenlediklerini belirten Turan, Suriye'den gelen misafirleri ülkemize adapte etmek ve bulundukları ortama uyumlarını sağlamak amacıyla bu tarz organizasyonlar yaptıklarını kaydetti.

Geçen yıl başladıkları Türk ve Suriyeli çocukları kaynaştırma çalışmalarına bu yıl da devam ettiklerini belirten Turan, şunları söyledi:

"Reyhanlı'da yaşamını sürdüren misafir ailelerin çocukları ve ilçemizdeki Türk öğrenciler için futbol, basketbol, karate ve voleybol gibi branşlarda etkinlikler düzenledik. 2013-2014 yılı içerisinde düzenlediğimiz etkinliğe 300 Türk ve misafir öğrenci katıldı ve 7 turnuva yapıldı. Bu tür organizasyonlarla Suriyeli misafirlerimizin Türk kültürüne alışmasını ve kaynaşmasını sağlamayı amaçladık."

Turan, Suriye'deki olaylardan kaçarak aileleriyle Reyhanlı ilçesine gelen farklı branşlarda Suriyeli lisanslı sporcuların Reyhanlı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürülüğü tesislerinden de faydalandığını kaydetti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426