Türkiye teröre karşı tek vücut

- Eskişehir'de CHP İl Başkanlığı ile Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri Ankara'daki terör saldırısını kınadı

Türkiye teröre karşı tek vücut

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de CHP İl Başkanlığı ile Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri Ankara'daki terör saldırısını kınadı

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarında toplanan grup üyeleri, Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezinin önüne yürümek için harekete geçti. Grup bir süre sonra polis ekipleri tarafından durduruldu.

CHP İl Başkanı Sinan Özkar, CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile görüştükten sonra yürüyüşü iptal ederek basın açıklaması yaptı. Bu sırada, Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri gruptan ayrıldı.

Özkar açıklamasında Türkiye'nin başkentinde, vatandaşlara yönelik düzenlenen bombalı saldırının, “ama” ve “fakat" demeden lanetlenmesi gereken bir terör eylemi olduğunu söyledi.

Terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçlerin, toplumsal barış ve huzuru bir kez daha hedef aldığını belirten Özkar, devletin ana yapısının bulunduğu başkent Ankara'da 6 ay içerisinde yoğun can kayıplarının olduğu 3 ayrı bombalı saldırının gerçekleştiğini bildirdi.

Aynı cadde üzerinde toplanan Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri adına ise açıklama yapan ÖDP Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Öztürk ise saldırı sırasında evine gitmek isteyen masum insanların öldüğünü belirterek, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Her iki grupta basın açıklamalarının ardından olaysız dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.