Türkiye’de 4 İl’de Atlı Terapi Merkezi Kuruldu

Türkiye’de 4 il’de, Atlı Terapi Merkezi’nin kurulduğu bildirildi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Ankara, Bursa Karacabey, Muğla Dalaman ve Malatya’ Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde kurulan 4 Atlı Terapi Merkezi’nin...

Türkiye’de 4 İl’de Atlı Terapi Merkezi Kuruldu

Türkiye’de 4 il’de, Atlı Terapi Merkezi’nin kurulduğu bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Ankara, Bursa Karacabey, Muğla Dalaman ve Malatya’ Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde kurulan 4 Atlı Terapi Merkezi’nin açılışının 20 Aralık cumartesi günü saat 11,00’de düzenlenecek olan törenle, canlı yayınla toplu açılışının gerçekleştirileceği öğrenildi.

Atlı Terapi Merkezi kapsamında, 4 merkezde olduğu gibi Malatya’nın Akçadağ ilçesindeki ünlü Arap taylarının yetiştirildiği yerde kapalı ve açık eğitim alanları oluşturulduğu bildirildi.

Atlı Terapi Merkezi’nin, Atın sırt hareketlerinin kullanılmasıyla engelli bireylerde fiziksel kabiliyetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi işlemi olduğu ifade edilirken, Terapötik amaçlı ata binmenin psikolojik, fizyolojik, fiziksel ve sosyal alanda birçok yararı olduğu kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.