Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konya'da

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir altyapıya...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konya'da

banner390

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir altyapıya sahipsiniz demektir" dedi.

Konya'ya gelen Elvan, Konya Valisi Muammer Erol'u makamında ziyaret ettikten sonra hayatını kaybeden hayırsever iş adamı Ahmet Keleşoğlu'nun ailesine Selçuk Ecza Deposu Alaeddin Şubesi'nde taziye ziyaretinde bulundu. 

Bakan Elavan, daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan ocak ayı meclis toplantısına katıldı.

Elvan, burada yaptığı konuşmada, Keleşoğlu'nun Konya ve Karaman'a önemli hizmetleri olan, küçük bir ilçeden tırnaklarıyla kazıyarak, büyük aşama kaydederek, Türkiye'nin önemli iş adamlarından biri haline geldiğini söyledi.

Bir ilin, bir bölgenin olmazsa olmazlarının başında ulaşım ve erişim altyapısını güçlendirmenin geldiğini ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir alt yapıya sahipsiniz demektir. Böyle bir altyapı için gerekli olan ise nitelikli insan kaynağı. Şöyle geçmişe baktığımızda insan kaynağında özellikle 10-12 yılda inanılmaz bir gelişme oldu Konya'da."

- "Ankara-Konya güzergahında 300 kilometre hız"

Hızlı trende yeni bir setin hazır olduğunu ifade eden Elvan, şunları söyledi:

"Şubat ayının ortalarına doğru Ankara-Konya güzergahında 300 kilometre hız yapan, 330 kilometreye kadar çıkan, ki testlerimiz 330 kilometre hız üzerinden yapılıyor, trenin test çalışmaları hemen hemen tamamlandı. Şubat ayı ortalarında yeni bir trenimiz, minimum 300 kilometre hız yapan trenimiz de devreye girecek. Sefer sayılarımızda da artış olacak. Akşehir'e kadar olan bölüme raybüs seferleri başlatacağız. İlk imal edilen raybüs tren setimizi Konya'ya vereceğiz. İnşallah Konya ve Akşehir arasına ulaşımı raybüs ile sağlamış olacağız." 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.