Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.Yeni Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş...

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Yeni Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, burada bir süre slogan attı. Grup adına konuşan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Akçar, faillerin Türk Ceza Kanunu'nun öngördüğü en ağır yaptırımla cezalandırılmasını istedi.

Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için ilgili tüm kurumları sorumluluk almaya davet eden Akçar, "İnsan haklarının en temeli olan yaşama hakkının kadınlarımızın, annelerimizin, ablalarımızın, sevdiklerimizin ellerinden alınmasını istemiyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçen grup, İsmet İnönü Caddesi üzerinden İstiklal Mahallesi Adalar mevkisine geldi. Yürüyüş sırasında balkonlarına çıkan ve yoldan geçen bazı vatandaşlar da gruba destek verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.