17 Aralık 2014 Çarşamba 12:14
19 Okunma
Üniversitede İsotlu Zeytinyağı Üretildi
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde, yapımı tamamlanan zeytin işleme tesisinde isotlu zeytinyağı üretildi.

Dünyanın en eski üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi Türkiye’de bir ilke imza atarak, üniversite bünyesinde zeytin işleme tesisi kurdu. Ziraat Fakültesi bünyesinde, kaliteli zeytinyağı üretmek amacıyla hayata geçirilen proje ile isotlu zeytinyağı üretildi. Tesiste biberiyeli, limonlu, naneli zeytinyağı üretilecek.

Tesisi yerinde gezerek bilgi alan Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Harran Üniversitesi’nin ilklerin üniversitesi olduğunu kaydetti. Üniversitenin kendi imkanlarıyla bu tesisi kurduğunu anlatan Mutlu, şöyle konuştu: "Parasını kendi öz kaynaklarımızla karşıladık. Tesis tamamen kendi akademisyenlerimizin eseridir. Bundan böyle tesisimizde isotlu, limonlu, biberiyeli, nane aromalı zeytinyağı üretilecek. Bunun ilimizde ve bölgemizde karşılık bulmasını bekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim."

Tesis ve üretilen yağlar hakkında bilgi veren Yrd.Doç.Dr. Ebru Sakar, zeytinyağlarının beklenen kalitede olduğunu ifade ederek, tatlarını Rektör Mutlu’ya kontrol ettirdi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64