banner417
banner425
11 Kasım 2014 Salı 16:29
18 Okunma
Uşak’ta 15 Sivil Toplum Örgütü Rektör Çelik’i İstifaya Davet Etti
banner416
Uşak’taki 15 demokratik kitle örgütü, Uşak Üniversitesinin 10 Kasım’ı anma programı düzenlememesi hakkında açıklama yaparak Rektör Sait Çelik’i istifaya davet etti.

Uşak ADD binasında düzenlenen basın açıklamasına Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir’in yanı sıra Uşak Barosu, Uşak Tabip Odası, CHP, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim Sen, Eğitim İş, Türkiye Kamu Sen, Uşak Veteriner Hekimler Odası, Türk Ocakları Derneği, Çevre Gönüllüleri Derneği, Uşak ADD Gençlik Kolları, CHP Gençlik Kolları, Türk Ocakları Gençlik Kolları başkan ve temsilcileri katıldı.

10 Kasım anma törenlerine katılmayan ve üniversitede anma merasimi tertip etmeyen Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik’e tepki gösteren örgüt temsilcileri adına açıklama yapan ADD Uşak Başkanı Dr. Arif Güvenir, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerin yetiştirildiği en önemli kurumlardan biri olan Uşak’ın ve Türk halkının göz bebeği Uşak Üniversitesi yönetiminin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günündeki tutumunu kınadıklarını dile getirdi.

Güvenir, açıklamasına şöyle devam etti; “10 Kasım da saat dokuza sınav koyarak, öğrencilerin anma programına katılımlarını engelleyen, Rektör Sait Çelik’e soruyoruz? Cumhuriyeti kuran irade olmasaydı, o koltukta oturabilecek miydiniz? Adınız Sait mi olacaktı, yoksa halkımızın telaffuz edemediği başka bir isim mi? Her gün beş vakit dinlediğimiz ezan sesini duyabilecek miydik? Sizin önceliğiniz Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanları değilse kimlerdir? Sayın Çelik! Sokağa çıkıp, onlarca şehit ve gazimizin yüzüne nasıl bakacaksınız? Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu toprakların, ekmeğini nasıl yiyeceksiniz? Buram buram tarih kokan şehrimizin, bilim yuvası olan Uşak Üniversitesini, temsil edemeyeceğiniz bu davranışınızla ortaya çıkmıştır. Artık bu millet, gönül rahatlığı ile çocuklarını size emanet edemeyecektir. Sizi onurlu bir davranışa davet ediyoruz. Bir an önce istifa ediniz.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426