Yanlış tedavi sonucu elinin kesildiği iddia edilen çocuk

- AK Parti Yozgat Milletvekili Soysal, Yozgat'ta karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede yanlış tedavi sonucu kangren olan eli kesildiği iddia edilen 4 yaşındaki Meryem'i ziyaret ederek, ileride takılacak protez kolun da masraflarını üstelendi

Yanlış tedavi sonucu elinin kesildiği iddia edilen çocuk

banner390

YOZGAT (AA) -  AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat'ta karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede yanlış tedavi sonucu kangren olan eli kesildiği iddia edilen 4 yaşındaki Meryem Üstüntaş'ın ailesini ziyaret etti.

Ailenin evine giderek üzüntüsünü paylaşan Soysal, köyde çobanlık yapan Meryem’in babasına iş sözü vererek, ileride takılacak protez kolun da masraflarını üstelendi.

Ziyaretin biraz gecikmeli olması nedeniyle aileden özür dilediğini belirten Soysal, ''Küçük kızımıza yaklaşık 8 ay önce hastanede damar yoluyla yapılan enjekteden ilacın cilt altına kaçmasından dolayı oluşan kangren sebebiyle küçük kızımız kolunu kaybetmiş. Tabii ki üzücü bir durum. Keşke olmasaydı, ama olmuş. Bizler Müslümanız, 'kaderden geldi' diyerek bu yönden de düşünmemiz gerekir. Fakat hukuk süreci devam ediyor, oradan gelecek sonuca da herkesin rıza göstermesi gerekiyor. Tabii hata varsa mahkeme tespit eder ve bununda karşılığının olması gerekiyor" dedi.

Her zaman ailenin yanında olacaklarını vurgulayan Soysal, şunları kaydetti:

''Kızımıza da bu kaybettiği kolunun yerini tutmasa da en azından fonksiyonlarını görecek robotik bir protezi biraz daha gelişimini tamamladıktan sonra yapılması için ben de şimdiden söz veriyorum. Doktor olduğum için çocuğumuza sağlık alanında neler yapılması gerektiğini gerek hekim noktasında gerekse protezi takma noktasında her türlü desteği vereceğiz. Bugün burada olma sebebimiz Meryem’e ve ailesine ne destek vermek. Biraz geç kalınmış. İki seçim atlattık bu yüzden bu ziyaretimiz biraz gecikmeli oldu ama her zaman ailenin yanınızdayız.''

Ziyaretten dolayı mutlu olduklarını kaydeden Meryem'in babası Murat Üstüntaş ise "Sayın vekilimizin ziyaretleri bizi memnun etti. Kendisi bana bir de iş sözü verdi. Kendisine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Anne Solmaz Üstüntaş da Milletvekili Ertuğrul Soysal'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu ziyaretin acılarını bir nebze de olsa hafiflettiğini kaydetti.

- Olay

9 Şubat 2015'te karın ağrısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede serum uygulanan Meryem Üstüntaş'ın sağ eli sevk edildiği Ankara İbni Sina Hastanesinde kesilmiş, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, yanlış tedavi iddialarıyla ilgili soruşturma başlatmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.