banner417
banner425
19 Ocak 2015 Pazartesi 17:27
69 Okunma
banner416

KIRIKKALE (AA) - Birçok ilde 39 dolandırıcılık olayının zanlısı olarak aranan ve yardımcı olma bahanesiyle güvenlerini kazandığı yaşlıları dolandırdığı tespit edilen zanlı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bankadan para çekmek isteyen yaşlılara yardım etme bahanesiyle yaklaşan kişinin dolandırıcılık yaptığı şikayeti üzerine çalışma başlattı. 

Bankaların otomatik para çekme makinelerindeki güvenlik kamerası kayıtlarından zanlıların eşkalini belirleyen polis, emekli maaşlarının yatırıldığı günlerde olayların yaşandığı banka çevrelerinde önlem aldı. 

Polis ekipleri, Cumhuriyet Caddesi’nde, ATM'den para çekmek isteyen yaşlı bir vatandaşa yardımcı olma bahanesiyle yaklaşan K.Ç’yi (31) takibe aldı. Yaşlı vatandaşa ATM'nin kartı aldığını, bir gün sonra bankaya giderek başvuruda bulunması gerektiğini söyleyen K.Ç, şifresini öğrendiği kartla para çekmeye çalışırken suçüstü yakalandı. 

Zanlının 39 dolandırıcılık olayıyla ilgili aranan K.Ç'nin, Ankara, Kırşehir, Eskişehir, Bursa, Konya ve Kars’ta da çok sayıda vatandaşın yaklaşık 100 bin lirasını dolandırdığı tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen K.Ç, tutuklandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426