Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'na doğru

ÇANKIRI (AA) - Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar, 14 Mayıs'ta düzenlenecek Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'na hazırlık kampının oldukça verimli geçtiğini söyledi.Çınar, AA muhabirine...

Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'na doğru

banner390

ÇANKIRI (AA) - Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar, 14 Mayıs'ta düzenlenecek Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'na hazırlık kampının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kastamonu'da 2-16 Mart'ta yapılan kamptan memnun olduğunu anlattı.

Yıldız ve Genç Bayanlar Milli Takımı'ndan 46 sporcunun kampa katıldığını belirten Çınar, "Kampa, yıldız bayanlarda 26 ve genç bayanlarda 20 sporumuz katıldı" dedi.

Kamp çalışmaları hakkında bilgi veren Çınar, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz aylarda Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası'na katılıp ilk iki dereceye giren sporcularımızın katılımıyla oluşan kampımızda ilk etapta güç ve kondisyon eğitimi verdik. Ardından ise teknik ve taktik eğitimi verdik. Bu sporcular ilk kez milli takım kamplarında yer alıyor. Amacımız, bu sporcuları teknik ve taktiksel açıdan geliştirip dünya şampiyonasına hazırlamak. 14 Mayıs'ta başlayacak Dünya Boks Şampiyonası'na hazırlık amacıyla yaptığımız ilk kamp oldukça verimli geçti."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.