banner417
banner425
12 Mart 2016 Cumartesi 00:16
17 Okunma
banner416

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de yol kontrolü sırasında durdurulan bir otobüsün içinin, kaçakçılık amacıyla özel olarak düzenlendiği tespit edildi. İki kişinin bulunduğu otobüste yapılan aramada, 70 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kayseri-Malatya yolu uygulama noktasındaki kontrollerde, Van'dan gelen bir yolcu otobüsünü durdurdu.

Otobüste arama yapan ekipler, normalde 54 koltuk olması gereken otobüste 23 koltuk olduğunu fark etti. Aracın arka bölümündeki 2 sıra koltuğun ve en sondaki 5'li koltuğun sökülerek aynalı cam ile bölündüğü tespit edildi. Camın yerinden sökülmesiyle zulalanmış 55 bin paket gümrük kaçağı sigaraya ulaşıldı.

Aramayı detaylandıran ekipler, aracın arka kapısındaki merdivenlerin ve bagaj bölümünün de özel bölmeli olduğunu fark ettti. Bunun üzerine matkap ve tornavida yardımıyla açılan özel bölmelerde de 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Operasyonda sürücü H.A. ile ona yardım ettiği öğrenilen A.K. gözaltına alındı.

Ayrıca, bir otobüs firmasının logosu ve ismiyle trafiğe çıkan otobüsün, yapılan sorgulamalarda 4 yıl önce o firmayla bağlantısının kesildiği ve otobüsün kaçakçılık için özel olarak dizayn edilip trafiğe çıktığı tespit edildi.

Haklarında yasal işlem başlatılan zanlılar, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Anahtar Kelimeler:
Kaçak SigaraKayseriOtobüs
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426