Yozgat'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Saraykent ilçesindeki yardım kampanyasında toplanan giyecek ve gıda malzemelerinin yüklendiği tır, Suriye'ye uğurlandı

Yozgat'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

YOZGAT (AA) - Saraykent ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan giyecek ve gıda malzemelerinin yüklendiği tır, törenle uğurlandı.

Kaymakam Murat Kaplay, Belediye Meydanı'nda düzenlenen törende, zulme uğrayan Bayırbucak Türkmenleri için belediye ile birlikte yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Çok kutlu ve güzel bir faaliyete imza atan Saraykent halkına teşekkür eden Kaplay, ''Türk milleti her zaman mazlumun yanında yer almıştır. Biz, bize düşeni yapıyoruz. Her millet, kendisine düşeni yapar. Allah, bin yıldır İslam'ın bayraktarlığını yapan bu necip millete zeval vermesin" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Öcal da toplanan paralarla, Yayladağı Kaymakamlığı ile istişare edilerek, onların önerilerine göre yardım malzemeleri satın aldıklarını belirterek, gönderdikleri malzemelerin Türkmenlerin yarasına az da olsa derman olmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Duanın ardından yardım malzemelerinin yüklendiği tır, Suriye'ye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.